• فراخوان ارایه آزمایشی سرویس «شاهکار» به کسب‌وکارهای بخش خصوصی

    کد: 25834
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 164
    فراخوان ارایه آزمایشی سرویس «شاهکار» به کسب‌وکارهای بخش خصوصی

     پس از تجارب موفق در تبادل داده‌های مربوط به سازمان‌های دولتی جهت ارائه خدمات دولت الکترونیکی در پروژه‌هایی نظیر رجیستری تلفن همراه و کارت سوخت، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به نمایندگی از بخش خصوصی و سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص امکان بهره‌مندی کسب‌وکارهای خصوصی از این داده‌ها به تفاهم اولیه دست یافته‌اند. در این راستا و نظر به رویکرد کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تسهیل فضای کسب‌وکار و باز کردن داده‌های عمومی،‌ در نظر است تا امکان دسترسی کسب‌وکارهای بخش خصوصی به خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) در خصوص استفاده از برخی خدمات این مرکز و همچنین مشارکت بخش خصوصی در خدمت‌دهی عمومی فراهم شود.

    در نخستین گام راه‌اندازی این دسترسی در یک فاز آزمایشی، سرویس «شاهکار (سرویس احراز هویت و بررسی تطبیق شماره تلفن همراه با اطلاعات هویتی صاحب خط)» در اختیار ده کسب‌وکار بخش خصوصی قرار داده می‌شود؛ تا در طی آن، شیوه‌های دسترسی شناسایی و ارزیابی شده و اشکالات احتمالی سیستم رفع شود. همچنین در خلال این همکاری، پروتکل‌های اولیه شناسایی و مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا امکان ارائه این سرویس و سایر خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات به صورت عمومی به کسب‌وکارها فراهم شود.

    جهت انتخاب کسب‌وکارهای دریافت کننده این خدمت در فاز آزمایشی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به نیابت از بخش خصوصی، از متقاضیان حقوقی درخواست می‌کند تا تقاضای خود را حداکثر تا تاریخ بیست و سوم آذرماه از طریق ایمیل info@irannsr.org با عنوان «درخواست سرویس شاهکار» ارسال کنند. تقاضاهای ارسالی باید شامل اطلاعات نام شرکت، کد عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نام و آدرس سایت/سرویس، دلایل نیاز به دسترسی به سرویس شاهکار، شماره تلفن همراه و ایمیل نماینده شرکت و میانگین ظرفیت مورد نیاز (بر حسب تراکنش در ثانیه) باشد. بدیهی است در صورت عدم ارائه هر کدام از اطلاعات فوق، درخواست مربوطه از لیست درخواست‌های مورد بررسی خارج خواهد شد.

    لازم به ذکر است که استارت‌آپ‌ها بر اساس مصوبه‌ اخیر شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای می‌توانند با شرایط ویژه و تخفیف‌های مناسب به عضویت سازمان در آیند. این کسب‌وکارها می‌توانند جهت عضویت به پورتال سازمان مراجعه کرده و برای دریافت پاسخ سوالات خود با دبیرخانه‌ سازمان در استان خود تماس بگیرند.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مرکزی می باشد.
مجری: پورتال سامان